Wydarzenia w 2014 roku

Wyjazd integracyjny 2015!

TOSKANIA TOUR

W tym roku jedziemy do Toskanii. Wyjazd tradycyjnie odbędzie się w maju 22-31.05.2015 r. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dr Sławomirem Pytlem.

POBIERZ PROGRAM WYCIECZKI

Szanowni Państwo,

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego organizuje 14 i 21 stycznia br. szkolenia: „CV & rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak wyprzedzić innych już na starcie” oraz „Praca na etacie & własny biznes, czyli przepis na pewny sukces”. Skierowane są do Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Szkolenia odbędą się w godz. 16:00 – 18:00.

Zapisy na szkolenie przyjmuje Biuro Karier UŚ pod numerem telefonu: 32 359 20 32. Więcej informacji o szkoleniach w linku: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-kariera-przyszlego-milionera

Miło nam poinformować, że doktorantka Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu mgr Natalia Tomczewska-Popowycz zakwalifikowała się do finału konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT. Startuje w kategorii studentów studiów doktoranckich, do której zakwalifikowało się 5 kandydatów. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką mgr Natalii Tomczewskiej-Popowycz i głosowania na jej kandydaturę.

ZAGŁOSUJ TUTAJ

Obrona prac magisterskich

16 grudnia 2014 roku w naszej katedrze odbyły się kolejne obrony prac magisterskich. Tytuł magistra geografii otrzymało 6 osób. Świeżo upieczonym magistrom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej drodze ich zawodowej kariery.

Akcja Szlachetna Paczka 2014

Jak co roku na naszym wydziale została zorganizowana przedświąteczna akcja "Szlachetna Paczka". Wzięli w niej udział studenci i pracownicy, pomagając wybranym przez wolontariuszy najbardziej potrzebującym rodzinom. Za okazaną pomoc organizatorzy przesyłają podziękowania.

Zebranie Koła Naukowo-Podróżniczego DENALI

16 grudnia 2014 roku o godzinie 15.30 w sali 401 odbędzie się zebranie Koła Naukowo-Podróżniczego DENALI. Będzie to spotkanie wyborcze, dlatego zapraszamy wszystkich do udziału.

Ekipa Busem Przez Świat na Żylecie!

W czwartek 11 grudnia 2014 roku na Auli Międzywydziałowej Wydziału Nauk o Ziemi odbyło się spotkanie z członkami grupy Busem Przez Świat. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób - studentów i pracowników naszego wydziału.

Grupa założona w 2009 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku kultowym VW busem przejechała do tej pory 52 państwa podczas swoich 12 wypraw na 5 kontynentach, a w planie na najbliższe lata są kolejne. Podczas spotkania ze studentami Wydziału Nauk o Ziemi podróżnicy podzielili się swoimi przygodami z wielomiesięcznych wypraw, dokumentując je licznymi zdjęciami i profesjonalnym filmem z najciekawszych momentów podróży.

W swojej prezentacji próbowali odpowiedzieć na wszystkie pytania gnębiące przyszłych podróżników czyli: jak dojechać? skąd wziąć pieniądze na wyprawę? co robić w sytuacjach awaryjnych? okraszane często anegdotami z własnych wojaży. Większość podróżniczych historii została opisana w dwóch książkach napisanych przez jednego z uczestników wypraw Karola Lewandowskiego. Książki można było nabyć podczas spotkania, co też wielu zainteresowanych uczyniło.

Przygoda ekipy rozpoczęła się od zakupu starego busa marki VW, który własnymi siłami wyremontowali i przerobili na podrózniczego kampera. Na sosnowieckiej wizycie ekipy nie mogło zabraknąć tego kultowego pojazdu.

Kolorowy kamper został zaparkowany pod Żyletą i kusił naszych studentów, żeby zajrzeć do środka...

Miejmy nadzieję, że wizyta ekipy zaszczepiła w niejednym studencie pomysł na niebanalne podróżowanie. Ponadto zgodnie z tradycją grupy Busem Przez Świat na każdą wyprawę zabierają nowe osoby, wyłaniane w drodze konkursu, więc być może następną podróż z słynną podróżniczą ekipą odbędzie student Wydziału Nauk o Ziemi?

Głównym organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowo-Podróżnicze Denali.

Zachęcamy do zakupu książek i gadżetów Busem Przez Świat:

blog "Busem Przez Świat"

facebook "Busem Przez Świat"

11 grudnia 2014 r. o godzinie 14.00 w Auli Międzywydziałowej Wydziału Nauk o Ziemi odbędzie się spotkanie z ekipą Busem Przez Świat. Spotkanie jest ogranizowane przez Koło Naukowo-Podróżnicze Denali.

Ekipa Busem Przez Świat to grupa młodych ludzi, którzy postanowili za niewielkie pieniądze podróżować po całym świecie. Ich znakiem rozpoznawczym jest podróżniczy kamper. Pierwsze wyprawy odbyły sie w 2010 roku i od tamtego czasu epika sukcesywnie do swojej podróżniczej księgi dodaje kolejne wpisy. Na najbliższe lata planowane są dwie wyprawy: Wyprawa 13 South America Trip 2015-2016 oraz Wyprawa 15 Around The World 2017-2019. Podróżnicy są autorami książek ze swoich wypraw. Jedynie podczas spotkania z nimi będzie możliwość zakupu najnowszej - "Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów".

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Więcej informacji na podróżniczym blogu ekipy oraz na ich facebooku

blog "Busem Przez Świat"

facebook "Busem Przez Świat"