Absolwenci Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu są przygotowani do:
 • pracy na stanowiskach specjalistów i kierowników biur podróży, pośredników turystycznych, biur promocji turystyki;
 • pracy na stanowiskach specjalistów i kierowników w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, gastronomii, szeroko pojętej obsłudze ruchu lotniczego;
 • pracy na stanowiskach specjalistów ds. turystyki, promocji i marketingu regionów w administracji państwowej, jednostkach kulturalnych i turystycznych oraz w organizacjach społecznych;
 • pracy w charakterze pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodników po obiektach turystycznych;
 • podejmowania własnej aktywności gospodarczej w świadczeniu szeroko rozumianych usług turystycznych.

 • Studenci

  Katarzyna Kołodziej


  Studentka studiów magisterskich na kierunku Turystyka ze specjalnością Gospodarka Turystyczna. Pracuje w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Do jej obowiązków należy obsługa ruchu turystycznego i współorganizacja wycieczek zarówno w Kopalni Guido jak i w Sztolni Królowa Luiza. Angażuje się również w organizowanie wydarzeń kulturalnych, odbywających się w Muzeum.

  Absolwenci

  Aleksandra Kawecka i Dawid Śliwka


  Ola i Dawid są absolwentami geografii na specjalności Turystyka Międzynarodowa z 2014 roku. Pracują w firmie eSky. Ola pracę w firmie aSky rozpoczęła 1,5 roku temu jako Travel Consultant, a aktualnie pracuje na stanowisku Specjalisty ds. obsługi posprzedażowej. Najbardziej cieszy ją fakt pracy w zawodzie, w którym na co dzień ma styczność z turystyką. Dzięki eSky poznała najważniejsze programy, na których pracują linie lotnicze, a różnorodność zadań i wyzwań pozwala jej na stały rozwój zawodowy i osobisty. W eSky szczególnie ceni sobie dobrą atmosferę, możliwości rozwoju oraz stały kontakt z ludźmi, którzy podobnie jak ona kochają podróże i nowe wyzwania.

  Agnieszka Habryka i Paulina Ochodek


  Agnieszka Habryka jest absolwentką naszej Katedry z 2014 roku. Od prawie 3 lat pracuje w biurze podróży RAINBOW w Dąbrowie Górniczej, na stanowisku Kierownika Biura Obsługi Klienta. Paulina Ochodek ukończyła geografię na specjalności Turystyka Międzynarodowa w 2016 roku. Pracę w RAINBOW zaczęła jeszcze podczas studiów w 2015 roku, po odbyciu praktyk zawodowych w tym biurze. Pracuje w biurze w Sosnowcu na stanowisku Specjalista ds. Turystyki.

  Dziewczyny na co dzień doradzają klientom w wyborze wymarzonych wakacji, zajmują się sprzedażą ofert turystycznych, ale także kontaktem z klientem zarówno przed wyjazdem, jak i po przyjeździe. Praca w biurze podróży RAINBOW, to nie tylko praca w zawodzie i turystyce, ale także możliwość poznawania świata. Dziewczyny dzięki firmie miały okazję odwiedzić wiele wspaniałych miejsc. Agnieszka była w Indonezji na wyspach Jawa i Bali, a Paulina zdążyła odwiedzić Kubę, jeszcze za czasów Fidela Castro.

  Włodek Nielipiński


  Włodek w 2015 roku ukończył studia geograficzne na specjalnosci Turystyka Międzynarodowa. Przez dwa lata był również przewodniczącym Koła Naukowo-Podróżniczego Denali. Jest zapalonym podróżnikiem, zwiedzającym cały świat za przysłowiową złotówkę. Odbył wiele podróży, między innymi do krajów Bliskiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej. Zapraszamy na blog podróżniczy Włodka. Śledź jego wyprawy na bieżąco!

  Sonia i Tomek Gawlas


  Sonia i Tomek są absolwentami Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu z 2011 roku. Poznali się na studiach geograficznych, a obecnie tworzą udane małżeństwo - są już rodzicami małego Grzesia. Sonia pracuje jako specjalista ds. kultury w Ośrodku Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Jest organizatorką licznych imprez kulturalnych i wystaw, koordynatorką projektów unijnych i autorką opracowań turystycznych. Pełni również funkcje redaktor naczelnej miesięcznika "Wieści znad Brennicy".

  Tomek pracuje jako kierownik w Parku Rozrywki i Edukacji „Dream Park Ochaby”. W swojej pracy czuwa nad prawidłowym działaniem całego obiektu. Zarządza pracą 40 osobowej załogi zajmującej się obsługą turystów odwiedzających park i korzystających z punktów gastronomicznych. Zajmuje się również marketingiem i planowaniem inwestycji. Prywatnie Sonia i Tomek kochają Beskidy, w których wraz z synem spędzają każdą wolną chwilę.

  Mateusz Otręba


  Mateusz Otręba pracę magisterską obronił w 2010 roku, wówczas jeszcze w Samodzielnym Zakładzie Geoekoturystyki. Mateusz jest autorem przewodnika turystycznego pt. "Albania. Bałkański Dziki Zachód" wydanego w 2013 roku przez Wydawnictwo Bezdroża. Pracuje w biurze podróży.

  Katarzyna Strycharczyk


  Katarzyna Strycharczyk jest absolwentką Samodzielnego Zakładu Geoekoturystyki z 2009 roku. W chwili obecnej Kasia (zdj. pierwsza z prawej) pracuje jako stewardessa w liniach lotniczych Flynas w Arabii Saudyjskiej. Na stałe mieszka w stolicy tego kraju - Ar Rijad.

  Marcin Nowak


  Marcin Nowak jest naszym absolwentem z 2009 roku. Marcin jest podróżnikiem, autorem krajoznawczego programu telewizyjnego "Podróż za jeden bilet", emitowanego przez Telewizję Silesia. Marcin od 10 lat prowadzi również bloga podróżniczego.

  ©